Nëse secilin prej tifozëve të Juventusit po ta pyesim pse Gonzalo Higuain ishte në bankën rezervë kundër Interit, nuk mund ta besonim se asnjëhri prej tyre nuk do të kishte përgjigje të saktë, e në këtë pyetje do të përgjigjej vetëm Max Allegri.

Një vendim i tillë ka befasuar të gjithë e sidomos pse në lojë po vazhdon ta inkuadrojë në Mario Mandzukic i cili po priton edhe të vrapojë, e lërë më të tregohet i rrezikshëm para portave kundërshtare.

Si është e mundur që një sulmues i lindur, golashënuesi më i mirë i edicionit të kaluar në Serie A, dhe njeriu që ka kushtuar më shumë se 90 milionë euro të qëndrojë në bankën rezervë? Është vështirë të kuptohet botkuptimi i Allegrit, por i cili sigurisht se ka pasur ndonjë arsyje nëse këtu ka ekzistuar.

A keni ju lexues të nderuar të Korneri.net, ndonjë shpjegim për këtë.

Shkruani komentet e juaja.

 

Artikulli paraprakBoll mo: BBC nuk po funksionon, ndryshon modulin Allegri
Artikulli tjetërDe Boer e dinte se Perisic do të bënte dallimin (Video)