Ilir Daja foli në konferencën për shtypin përpara ndeshjes Ballkani-Astana. E vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve në Conference League. Sfida e kampionëve të Kosovës do të transmetohet të enjten në SuperSport 2 (18:45).

Gjendja e skuadrës? 90% janë të gatshëm. Me stërvitje të diferencuar kemi Hamitin, të cilin do e kemi në pankinë nesër. Kemi edhe Ismajlgecin, i cili ka bërë stërvitje të diferencuar. Pjesa tjetër e grupit është në dispozicion.

Duhet të jemi me këmbë në tokë. Astana ka mbi 90 takime në Evropë. Ka marrë pjesë edhe në Champions League. Pas një fitoreje historike ndaj Dinamos, nuk është e mundur të ndryshojmë objektivat. Do i marr ndeshjet hap pas hapi. Do të fokusohemi tek Astana.

Një ndeshje shumë e vështirë, por nuk do të ndryshojmë asgjë nga ato që kemi bërë deri sot. Do të japim gjithë energjinë tonë, për të përfaqësuar sa më mirë Ballkanin dhe kampionatin e Kosovës.

Po kalojmë një periudhë goxha të mirë, në kampionat dhe Evropë. Besoj që është një përjetim i madh në karrierën time si trajner. Ka një gjë të mirë ky përjetim, sepse ndodh javë për javë.

Jemi prezantuar mirë në të dyja kahet. Entuziazmi është në nivele optimale. Ta mbajmë sa më gjatë të jetë e mundur, duke patur edhe fatin me vete”, theksoi trajneri i kampionëve të Kosovës.

Artikulli paraprakBellingham e lëshoi fushën më herët, Ancelotti flet për gjendjen e tij para El Clasico-s
Artikulli tjetër“Jemi të fortë në Prishtinë”, Koliçi: Respekt Astanës, por më shumë respektojmë veten