Trepça 89 e ka fituar përballjen e sontme në Riza Lushta, pasi e mposhti rivalin lokal Trepçën me rezultat 3:1.

Golat për 89-nshin u shënuan nga Broja, Idrizi dhe Jashari, kurse goline vetëm për Trepçën e realizoi Ahmeti.

Pas kësaj fitoreje, Trepça 89 sigurtë është duke shkuar drejt titullit të parë të kampionit në futbollin kosovar.

Artikulli paraprakTë gjithë sytë nga “El Clasico”. Në Spanjë e kudo, sot ka veç Real-Barça
Artikulli tjetërLiria barazoi në kohën shtesë me Ferizajn