Premier League njoftoi të shtunën se në provat e fundit të koronavirusit, u gjetën dy raste pozitive mes lojtarëve dhe stafit të klubit.

“Premier League mund të konfirmojë sot se 1.200 lojtarë dhe anëtarët e stafit të klubit u testuan në covid-19 të enjten, 11 qershor dhe të premten, 12 qershor. Dy raste pozitive nga të dy klubet janë identifikuar midis tyre,” thuhet në deklaratë. league.

Konfirmim nga Norwich

Këto rezultate vazhdojnë numrin e ulët të rasteve pozitive që kur lojtarët u kthyen në stërvitje muajin e kaluar. Në të njëjtën kohë, Norwich City konfirmoi se një nga lojtarët e tyre ishte pozitiv për koronavirus.

Norwich gjithashtu njoftoi në faqen  zyrtare se lojtari pozitiv do të kalojë shtatë ditë në izolim para se të testohet përsëri.

“Klubi nuk do të zbulojë emrin e lojtarit i cili është i infektuar dhe po kërkon që të respektohet kërkesa e tij për konfidencialitet,” tha klubi në një deklaratë.

Po kthehet Premier League

Kampionati anglez vazhdon të mërkurën me ndeshjet e para që nga marsi, kur u pezullua për shkak të koronavirusit.

Aston Villa luan kundër Sheffield United dhe Manchester City kundër Arsenalit. Norwich e luajnë ndeshjen e tyre të parë të rifillimit të sezonit të premten kundër Southampton. /Korneri.net

Artikulli paraprakRakitic arriti 300 ndeshje në fanellën e Barcelonës. Vetëm tre të huaj kanë më shumë
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Ferizaj-Gjilani