Italia është një vend i madh, një nga destinacionet kryesore turistike, si për trashëgiminë historike, pasurinë kulturore, peisazhin natyror, por sidomos kuzhinën e saj. Mbretërit e makaronave janë në gjendje të mrekullojnë këdo me ushqimet e tyre. Ja pse vizitorët, gjithmonë do të kthehen me disa kilogramë shtesë dhe një buzëqeshje të madhe nga ky vend. Edhe futbollistët.

1. Gonzalo Higuain – Juventus.

2. Adriano – AS Roma.

3. Antonio Cassano – Sampdoria.

4. Ronaldinho – Milani.

5. Angelo Peruzzi – Lazio.

6. Luis Muriel – Udinese.

7. Sodinha – Brescia.

8. Dhe, si për të mos harruar topolakun “par excellence”, Ronaldo Nazario de Lima.

/telesport/

Artikulli paraprakIbrahimovic do të largohet, por United kërkon këtë sulmues fantastik
Artikulli tjetërWestbrook barazoi rekordin e vjetër 55 vjet, tërë palestra në këmbë duke brohoritur “MVP”