Dita e fundit e merkatos së verës në La Liga konfirmoi vështirësitë e mëdha që po kalon skuadra blaugrana për sezonin e ri. Drejtuesit e kësaj skuadra nuk kanë mundur që të bindin yjet që kanë kërkuar edhe pse në fakt kanë ofruar shifra shumë të larta.

Lëvizja më tronditëse padyshim ishte largimi i Neymar në dalje, ndërkohë që afrimi i Dembele nuk mund të kënaq katalanasit, të cilët kanë kërkuar edhe një emër tjetër të madh, i cili nuk erdhi asnjëherë.

Më poshtë keni dhe disa prej dështimeve të mëdha të Barcelonës në këtë merkato.

Largimi i Neymar ishte lajmi më i dhimbshëm për tifozët katalanas

Marco Verrati u kthye në një obsesion, por PSG nuk e la të largohet

E kërkoi gjithë verë, por gjithmonë mori një “JO” të prerë nga Liverpool

Gafa me Serin. Transferimi i tij ishte i mbyllur, por një gabim në klauzolën e tij bëri që transferimi të dështonte

Bellerin ishte objektivi kryesor në epokën Enrique, por me ardhjen e Valverdes ai nuk u kërkua më në merkato

Reali i rrëmbeu një tjetër talent spanjoll blaugranëve, Cabellos, i cili shkëlqeu me Spanjën me U 20

PSG kishte nevojë për para për të shmangur probleme me UEFAN, por blaugranët nuk e donin Di Marian

Dybala ishte tentativa në ditët e fundit duke ofruar 160 mln euro, por Juventusi nuk e lëshon “diamantin” e tij

Artikulli paraprakZYRTARE/ Emrat futbollistëve të Milanit për ndeshjet në Europa League
Artikulli tjetërReagon Barcelona: Ja sa na kërkoi Liverpooli për Coutinhon