Ashtu si ndaj Sampdorias, mesa duket, Milani ka gjetur linjën nga e cila mund të rinisë projekti ambicjoz dhe nuk ka të bëjë me shpenzime marramendëse, por me futbollistë që vërtet garantojnë një të ardhme të madhe. Dhe, të shohësh në fushë shtatë futbollistë U-23, pra nën 23-vjeç, do të thotë shumë. Me Lacion, në fushë sot kanë luajtur Donaruma (17-vjeç), Calabria (19-vjeç), Lokateli (18-vjeç), Niang (21-vjeç), Romagnoli (22-vjeç) dhe De Sciglio e Suso (23-vjeç). Nga këto të shtatë, gjashtë e nisën titullarë.

Artikulli paraprakSahiti i Rabotnickit zgjedh Shqipërinë para Maqedonisë
Artikulli tjetërGuardiola transferon te City talentin që ‘pushtoi’ internetin (Video)