Napoli po tregohet skuadër e jashtëzakonshme përballë çdo kundërshtari dhe të mposhtësh një Benfica me rezultat bindës 4-2, është punë e madhe, mirëpo forma e lojtarëve është e lartë dhe me paraqitje të tillë Napoli mund të shkoj larg në Ligën e Kampionëve dhe jo vetëm.

Marek Hamsik e shënoi golin e tij të 101 në karrierë dhe të parin në ndeshje, kurse pas pushimit vendasit shpërthye. Dries Mertens me dy gola dhe një të supersulmuesit Arkadiusz Milik i dhanë fund ndeshjes dhe tash pa xhiros së dytë prinë në grupin B me 6 pikë. Golat mysafirët i shënuan në fund kur Napoli nisi të lëshohej, por nuk ka guxuar t’iu ndodh. Realizuan Goncalo Guedes dhe Eduardo Salvio.

Besikats dhe Dynamo Kyev luajtën baraz 1-1 në ndeshjen e barabartë, por edhe me raste shënimi përveç golave të shënuar. Vendasit kaluan në epërsi në pjesën e parë me golin që e shënoi Ricardo Quaresma, kurse barazoi Viktor Tsigankov.

Artikulli paraprakArsenali dhe PSG fitojnë pas asnjë problem
Artikulli tjetërBarcelona e riktheu rezultatin, Man City barazoi te Celtic