Trajneri i Drenicës, Afrim  Jashari dha një deklaratë të fuqishme para mikrofonit të Supersport Kosova, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Drenica –Trepça 89’ 2-3.

Ai nga mllefi i madh që skuadra e tij e humbi ndeshjen në fund, tha se do ta rishikojë pozicionin e tij, që me një fjalë, ai fare lehtë mund të jap dorëheqje.

“Nuk e kuptoj se çfarë po ndodh me lojtarët e mi. gjithmonë e njëjta situatë, gjithmonë e njëjta këngë. Po humbim ndeshjen atëherë kur jemi në epërsi. Lojtarët duhet ët tregojnë shpirt luftarak, karakter, të vrapojnë dhe ta dëshirojnë fitoren, t’iu dëshmojnë këtyre tifozëve që vinë të na shohin se duan të fitojnë dhe tregojnë lojë, por ata sikur luajnë pa zemër dhe dëshirë, andaj unë do ta rishikojë pozicionin tim sepse kështu nuk bënë” tha pas ndeshjes mjaftë i nërvozuari me të drejtë Afrim Jashari që deri në minutën e 81 e kishte epërsinë prej 2-1.

 

Artikulli paraprakFeronikeli fitoi me autogol
Artikulli tjetërAzem Ahmeti: “Fitorja është e jona”