Nuk janë lajme të mira në qarkullim për trajnein italian Antonio Conte. Sipas mediave britanike bosi i klubit Roman Abramovich ka biseduar me zyrtarë të lartë, dhe tema kryesore ka qenë trajneri Conte, i cili e humbi derbin e parë nga Liverpool në Stamford Bridge.

Nuk është lajm i sigurtë 100%, por thuhet se Abramovich do t’i jep vetëm edhe një rast Contes në ndeshjen e ardhshme kundër Arsenalit, dhe nëse e humbë, mund ta humbë edhe punën.

Në Angli nuk ndodhin shpesh shkarkimet e trajnerëve pas vetës pak javësh, mirëpo Chelsea ka humbje të mëdha financiare pasi nuk është fare pjesë e garave evropiane, dhe një gabim të njëjtë nuk do të toleronte sërish njeriu i parë i klubit.

 

 

Artikulli paraprakLajmërim i rëndësishëm nga FSHF për ndeshjen Shqipëri-Spanjë
Artikulli tjetërBekim Shotani shumë shpejt do të kthehet në Superligë