Përfaqësuesi italian Sassuolo definitivisht po luan futboll jashtëzakonisht modern. Të mposhtësh një Atl Bilbao me rezultat 3-0 është arritje e madhe dhe deshtëm ajo jo, duhet ta fusim në mesin e top-10 skuadrave më të mira në Europa League.

E meta e kësaj skuadre është se shikohet apo përcillet nga një numër i vogël shikuesish pasi meriton përkrahje shumë më të madhe. Golat për skuadrën që ka debutuar në Evropë i shënuan, Pol Lirola, Gregoire Defrel dhe Matteo Politano.

Në këtë grup fitore shënoi edhe Rapid Viene ndaj Genk 3-2.

Artikulli paraprakUnited bie edhe në Feyenoord, Mourihno është njëherë gjunjëzohet
Artikulli tjetërRoma barazoi në Plzen