BARCELONA, SPAIN - SEPTEMBER 13: Supporters hold up the Catalan flag during the UEFA Champions League Group C match between FC Barcelona and Celtic FC at Camp Nou on September 13, 2016 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Skena të bukura të futbollit vinë nga Barcelona. Në “cult” stadiumin e Barcelonës Camp Nou, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, vendasit i bënë një pritje fantastike kundërshtarëve të tyre, si lojtarëve ashtu edhe tifozëve.

BARCELONA, SPAIN - SEPTEMBER 13: Supporters enjoy the pre match atmosphere prior to the UEFA Champions League Group C match between FC Barcelona and Celtic FC at Camp Nou on September 13, 2016 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)
BARCELONA, SPAIN – SEPTEMBER 13: Supporters enjoy the pre match atmosphere prior to the UEFA Champions League Group C match between FC Barcelona and Celtic FC at Camp Nou on September 13, 2016 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Fillimisht para ndeshjes tifozët e të dyja skuadrave mes vete qëndruan me orë të tëra duke kaluar momente shumë të bukura, kurse pak para fillimit të ndeshjes tifozët blaugran ngritën një flamur të madh i cili ishte i rrethuar me shenjën e Iralandës dhe Skocisë, për ta shkruar në mes edhe këto fjalë:

“Mirë se erdhët në Kataluni”

BARCELONA, SPAIN - SEPTEMBER 13: Supporters arrive prior to the UEFA Champions League Group C match between FC Barcelona and Celtic FC at Camp Nou on September 13, 2016 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)
BARCELONA, SPAIN – SEPTEMBER 13: Supporters arrive prior to the UEFA Champions League Group C match between FC Barcelona and Celtic FC at Camp Nou on September 13, 2016 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)
Artikulli paraprakÇfarë mbrëmje për Neymar, katër asistime dhe një supergol
Artikulli tjetërEmery i kënaqur me lojën, jo me rezultatin