Kjo fundjavë, sjellë disa ndeshje shumë interesante në ligat kryesore të futbollit.

Sigurisht që kryendeshja është ajo mes Real Madridit dhe Barcelonës, që luhet ditën e diel në orën 20:45.

Ndeshje interesante do të jenë edhe gjysmëfinalet e FA Cup, mes Chelsea – Tottenham, dhe Arsenalit me Cityn.

Pesë ndeshjet kryesore të kësaj fundjave:

Chelsea Totteham

Arsenal – Manchester City

Real Madrid – Barcelona

Lyon Monaco

PSV – Ajax

Artikulli paraprakTragjedi: Vdesin plot 30 tifozë të Man Utd
Artikulli tjetërLuftë titanësh për yllin e ri të Borussia Dortmund