Finalja e Superkupës së Italisë në mes Juventusit dh Milano do të zhvillohet me 23 dhjetor në Doha, kryeqytetin e Katarit. Lajmin e ka konfirmuar edhe Federata e Furbollit të Italisë (FIGC), përmes fazqës zyrtare si dhe mediave italiane.

Ndeshja e dy skuadrave më të mëdha italiane ka ngritur interesim të madh në shtetin e pasur që kanë adhurim të madh për futbollin e Italisë, pasi edhe përfitimet e klubeve do të jenë të mëdha.

Nuk është hera e parë që Superkupa e Italisë zhvillohet larg Italisë pasi më herët janë mbajtur edhe në vendet tjera: Washington më 1993,  Tripoli më 2002, në New York më 2003, pastaj në Pechino tri edicione  (2009, 2011 dhe 2012), në Doha në vitin 2014 dhe  Shanghai më 2015”.

Artikulli paraprakPrej këtu niset gjithçka, Kane objektivi i parë!
Artikulli tjetërNeymar ishte një hap larg kësaj skuadre?