Sërish po u sjellim lajme të mëdha, ekskluzive, zyrtare e shumëçka tjetër për lexuesit e shumtë tanë besnik. Mitrovica sot ka festë të dyfishtë sepse brenda ditës do t’i kenë dy lajme të gëzueshme.

Korneri.net, vazhdon t’iu sjellë diçka tjetër interesante nga basketbolli, njëra që dihet kurse tjera që tani do ta kuptoni nga redaksia jonë për herë të parë.

Lajmi1: Tifozët në palestrën Minatori që do ta mbushin deri në fund për ndeshjen e parë historike të përfaqësueses së Kosovës në Republikën e Kosovës kundër Ukrainës (normal edhe shumë tifozë tjerë nga tërë vendi ynë i bukur), do të ketë edhe lajmin e shumëpritur, lajmin që mezi presin ta dëgjojnë dhe ndjejnë nga afër.

Lajmi2: Pas ndeshjes ata të njoftohet se reprezentuesi i Kosovës, DRILON HAJRIZI, do të nënshrkuajë për Trepçën sepse rikthimi  në klubin e tij të zemrës është punë e kryer.

Gjithçka është dakorduar qysh më herët, si me pagë, si me kohëzgjatje të kontratës, andaj zyrtarizimi do të vije sonte, shkruan ekskluziviteti i quajtur “Korneri.net.

hajrizi

Artikulli paraprakKlauzolë interesante e Koulibaly
Artikulli tjetërLajm befasues: Barcelona edhe zyrtarisht e rikthen në klub Ronaldinho-n