Lajme të mira për Interin dhe gjithë shqiptarët që janë tifozë të këtij klubi të madh italian.

Shkodran Mustafi është jashtëzakonisht i interesuar t/i bashkohet projektit të Luciano Spalettit të Inter dhe në parim ka pranuar të vesh fanellën neroaxure, shkruan Korneri.net.

Sipas mediave italiane Mustafi u ka bërë me dije zyrtarëve të Arsenalit se dëshiron të largohet dhe të kaloj te Inter, dhe tashmë këtë vendim të tij duhet ta marrin parasysh zyrtarët e klubit londinez dhe menaxheri Arsene Wenger. Inter i ka ofruar lojtarit huzimin me obiligim të blerjes së kartonit të tij, dhe tash po pritet vetëm përgjigja e Arsenalit. /Korneri.net

Artikulli paraprakOfertë bombastike e Man.City për Alexis Sanchez
Artikulli tjetërNeymar ka “minuar” Barcelonën pas bisedës që ka pas me Coutinho-n!