Kampioni aktual francez Monaco, duket se e gjeti zëvendësuesin e Kylian Mbappe.

Në Francë janë të sigurtë se Mbappe dhe Fabinho do të transferohen te Paris SG, ndërsa në drejtimin e kundërtë do të shkoj Lucas Moura. Megjithatë, do të jenë edhe 220 milionë euro të cilat PSG duhet t’ia dorëzoi në llogari të Monacos pasi po transferon dy superlojtarë, shkruan Korneri.net.

Nga ana tjetër Monaco i ka dërguar mesazh klubit italian Torino, se do t’ia paguaj klauzolën reprezentuesit italian Andrea Belotti prej saktësisht 100 milionë euro, kështu që Torino tashmë ka nis të mendoj shumë shpejt për pasardhësin e tij.
Emrat që mund ta zëvendësojnë Belottin janë, Divan Zapata, Leonardo Pavoletti, M’Baye Niang, Luciano Vietto dhe Diego Falcinelli, por nuk përjashtohet mundësia që të kalojnë te Torino edhe dy prej tyre. /Korneri.net

Artikulli paraprakBefasia e orëve të fundit: Milan mposht Interin!
Artikulli tjetërKalinic i fascionuar me pritjen te Milan, dhe vendosi për numrin e fanellës