Valencia ka bërë edhe një transferim të bujshëm për edicionin e ri në La Liga, dhe sërish ka marr lojtar nga Serie A apo më saktë nga Inter.

Pasi më herët e bleu kartonin e mbrojtësit kolumbian Jeison Murillo, skuadra e famshme spanjolle e huazoi për një vit mesfushorin Geoffrey Kondogbia, por me të drejtë të blerjes së tij në fund të edicionit, shkruan Korneri.net.
Interi pagoj për francezin 31 milionë euro para dy edicioneve, por kurrë nuk ka mundur të dëshmohet në Itali, që e vërteton edhe njëherë faktin se në këtë kampionat mbijetojnë vetëm më të mirët. /Korneri.net

Artikulli paraprakFOTO/ Një nga këta dy yje do të jetë goditja e bujshme e merkatos së Juventusit
Artikulli tjetërZyrtarët e Man.City në takim sekret me menaxherin e Lionel Messi