Një e arritur e madhe për sulmuesin Luis Suarez.

Uruguajani ka shënuar golin e epërsisë për Barcelonan në Balaidos ndaj Celta Vigo, për të hyë në histori, duke realizuar një shifër magjike të golave, përcjell Korneri.net

Suarez me këtë gol arriti në kuotën e 400 golave në karrierë në klubet evropiane, pa llogaritur ato për përfaqësuesen e tij. 91 gola I ka shënuar në Holandë, (Groningen-Ajax), 69 Angli (Liverpool) dhe 140 gola në La Liga (Barcelona). /Korneri.net

Artikulli paraprakRobben i kthehet futbollit te kjo skuadër
Artikulli tjetërNolito ia fali pikën Barcelonës, nuk mjaftoi Luis Suarez