Trajnerit të Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Gianni De Biasit ndonëse do ti mungojë talenti i Armando Sadikut, ai ka në dispozicionin e tij katër lojtarë të tjerë në rolin e sulmuesit. I pari, Bekim Balaj i cili pritet të jetë në formacionin e parë, ka rezultuar “bekim” në disa momente të rëndësishme, si ai i ndeshjes së parë, muajin e kaluar kundër Maqedonisë. Sokol Cikalleshi edhe pse është treguar shpesh i pafat para portës, gjuajtjet e tij përbëjnë gjithnjë rezik për kundërshtarin. Dy të tjerët janë Azdren Llullaku, një prej sulmuesve më të mirë të kampionatit në Rumani dhe Rei Manaj, që po bën shumë mirë për skuadrën e Peskarës në Itali. Cili mendoni se do të shënojë sot?

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Shi i madh në Shkodër, ja si duket stadiumi “Loro Boriçi” [FOTO]
Artikulli tjetërGashi, urim të përbashkët Shqipërisë dhe Kosovës: Fitoni vllazni!