Milan është gati për goditje të dyfishtë pasi për sulmuesin ekstrem ai që do të duhej të kushtonte 60-70 milionë euro, do të finalizohet pak më vonë. Tandemi i frikshëm Mirabelli-Fasone, janë duke fiskutuar me agjentin e njohur Jorge Mendes me të cilin janë afër të finalizojnë dy mesfushor, Renato Sanchez ng Bayern dhe Anwar El Ghazi nga Lille, shkruan Korneri.net.

Sanchez ka pranuar të transferohet te Milan pasi po kërkon hapësirë të cilën nuk po mundet t’ia ofroj Bayern dhe tash është duke u diskutuar vetëm mënyra e pagesës, derisa EL Ghazi mezi pret të kaloj te Milan kurse edhe Lille është i gatshëm ta shet pas bisedimeve që ka pasur Jorge Mendez me kryesinë e klubit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here