Para dy stinorëve ishte ndër më të mirët në Premier League, dhe atëkohë po të shitej sigurisht se do të kushtonte jashtëzakonisht shtrenjtë nëse marrim për bazë sesi dhe sa po shkojnë çmimet e futbollistëve, shkruan Korneri.net.

Para dy ditësh shkruajtën për interesimin e Romës për shërbimet e Ryad Mahrez, ndërsa tashmë bisedimet janë në process e sipër. Drejtori sportiv Monchi, është duke e diskutuar çmimin e lojtarit sepse Leicester City kërkon rreth 35 milionë euro, ndërsa Roma për momentin është ndal në 20 milionë, por po flitet se palët do të gjejnë shumë shpejtë gjuhë të përbashkët. Roma ka gjet zëvendësuesin e Muhamed Salah, andaj po pritet finalizimi i këtij transferimi. /Korneri.net

Artikulli paraprakSneijder i trishtuar që largua nga Galatasaray! Tregon se cila do të jetë ardhmja e tij
Artikulli tjetërKastriot Rexha falënderon ish skuadrën e tij Besa