Nuk ka të ndalur Trepça në këtë afat kalimtar veror. Klubi mitrovicas ka transferuar edhe një lojtar të huaj dhe shumë cilësor të kërkuar ekskluzivisht nga trajneri Neven Plantak. Fjala është për qendrën Mise Diminic i gjatë 208 centimetra i ardhur nga skuadra Osijek, shkruan “Korneri.net”.

27-vjeçari ishte fantastik në Kroaci pasi kishte edicionin e kaluar një përqindje shumë të mirë në lojë. Ai pati mesatarisht 26.1 minutë për lojë, 9.4 pikë për ndeshje nga total 159 pikë të shënuara. 6.4 kërcime për ndeshje nga total 108 kërcime, dhe 1.1 asistim për ndeshje nga total 18 sa kishte.

Është shumë i fuqishëm nën kosh, dhe vështirë i mbulueshëm nga kundërshtarët, andaj kjo goditje e radhës nga Trepça është shumë e qëlluar.

Ajka e krejt këtij afati kalimtar pritet të finalizohet në enjtën më s ëlargu të premten me një tjetër emër të madh, e më pas Trepça do të jetë super e kompletuar, shkruan portal ynë i ekskluziviteteve “Korneri.net”.

Artikulli paraprakPërfundoi gjithçka, Witsel gjatë ditës në Torino
Artikulli tjetërKosova po i zhvillon përgatitjet e fundit para ndeshjes së sontshme