Një emër i madh dhe befasues për Fiorentinën. Fjala është për sulmuesin spanjoll Jese Rodriguez i cili nuk ka vend te Paris SG, dhe planifikon largimin ose një skuadër ku do të mund të luaj sa më shumë në mënyrë që të dëshmohet para botërorit Rusia 2018, shkruan Korneri.net.

Fiorentina ka kontaktuar tashmë me klubin dhe lojtarin i cili nuk është kundër transferimit te Fiorentina, por problem më i madh mbetet paga e lojtarit që është 7 milionë euro në vit, shumë e lartë për italianët, por në rast se Jese pranon pagë më të vogël, atëherë menjëherë marrëveshja do të finalizohet. Fiorentina e transferon Jese për ta zënë vendin e Bernadeschi që sigurtë po shkon te Juventusi. /Korneri.net

Artikulli paraprakCoutinho shkoi në Rio për të parë derbin lokal, i cili solli përleshje dhe një të vdekur
Artikulli tjetërKonfirmohet: ‘Ylli’ i skuadrës kërkon largimin nga Milani