Nuk ka asnjë dyshim se kombëtarja e Gjermanisë është më në nivelin më të lartë në futbollin botëror, pasi rezultatet e ekipit të drejtuar nga Joachim Low janë të jashtëzakonshme, pasi që secili lojtar që ftohet ata japin maksimumin, shkruan ‘Korneri.net’.

Gjermania e Low ka një ecuri prej 15 ndeshjeve radhazi pa humbje, ku 12 prej këtyre ndeshjeve janë mbyllur me fitore.

Humbja e fundit ka ndodhur para 11 muajsh e 23 ditësh, saktësisht 360 ditë, pra një vit, në gjysmëfinalet e Kampionatit Evropian kundër Francës (0-2).

Fitorja me Kilin është e 932-ta në historinë e kombëtares gjermane. Bilanci? Jashtëzakonisht pozitiv: 545 fitore, 187 barazime dhe 200 humbje, me një golaverazh 2096:1095./Korneri.net.

Artikulli paraprakRoma rikthehet të ‘ëndrra’ dimërore….
Artikulli tjetërEkskluzive/Trepça ’89 – Vikingur: Rekord i shitjeve të biletave gjatë së dielës! Nuk do ta besoni numrin…..