Sipas burimeve të mediave italiane brenda gjigantin italian Milan, Fassone dhe Mirabelli kanë marrë “ok” nga pronarët kinez të klubit, për ti dërguar ofertë zyrtare Fiorentinës për sulmuesin kroat, Nikola Kalinic, shkruan “Korneri.net”.

Gjithmonë sipas mediave në “Apenine”, oferta e Milanit për Kalinic do të jetë saktësisht 30 mln euro, por që mund të rritet deri në 35 mln./Korneri.net.

Artikulli paraprakKosova do të zbres në “Loro Boriçi” me këtë formacion
Artikulli tjetërLlapi gati për goditje të dyfishtë në merkato