Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, ka bërë të ditur listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kualifikuese kundër Turqisë që do të zhvillohet me 11 qershor në Shkodër. Për ndeshjen e gjashtë kualifikuese Bunjaki ka ftuar 23 lojtarë, por shumë pak ndryshime nga ata të kaluarit. Bunjaki e cilëson lojën më të vështirë të Kosovës deri më tani pasi tashmë po hynë Kosova në fazën më të rëndësishme të kualifikimeve e sidomos për kundërshtarët tanë.

Këta janë 23 lojtarët e ftuar për ndeshje kundër Turqisë:

Artikulli paraprakCelina dhe Ismajli në U-21
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Bledar Hajdini titullar ndaj Turqisë?