Australia e largët, atje do të jetë vendi ku do t’i bashkojë shumë yje të futbollit të skuadrës së famshme angleze Liverpool. Seteven Gerrard, Jamie Carragher, Daniel Agger dhe Steve McManaman do të jenë me një formacion së bashku me lojtarët tjerë aktual në miqësoren që Liverpol do ta zhvilloj të mërkurën përballë Sydney FC, shkruan Korneri.net.


Klubi anglez tashmë është nis drejtë Australisë, pasi foto e bëra janë në aeroplan pak minuta para nisjes.
Jurgen Klopp ndihet shumë i lumtur për këtë miqësore pasi formacionit të tij do t’i bashkohen legjendat e klubit, e gëzimi është edhe më i madh kur tashmë ka siguruar ndeshjet kualifikuese për Champions League pasi kampionatin e mbylli në pozitën e katërt. /Korneri.net

Artikulli paraprakOferta e Interit po shqyrtohet nga Real Madridi
Artikulli tjetërJuventusi me ide të çmendur!!!