Gjyqtari i mirënjohur maqedonas, Zoran Mitroski, do të jetë ai kryesori që do ta ndajë drejtësinë në ndeshjen e parë finale të “Play Off-it” në për këtë edicion në basketbollin kosovar ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit, mëson “Korneri.net”.

Gjithmonë sipas “Korneri.net”, deri në fund të ndeshjeve finale, gjithmonë gjyqtari kryesor do të jetë i huaj, kurse dy ndihmësit e tyre do të jenë vendorë, kështu që për ndeshjen e parë FBK ka vendosur që pikërisht Mitrovski të jetë ai që do ta ndajë drejtësinë në parket, kurse për gjyqtarët kryesor që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet tjera, redaksia jonë do të ju njoftojë me kohë./Korneri.net.

Artikulli paraprakKy ështe gjyqtari i finales në Ligën e Kampionëve
Artikulli tjetërKomisioni për licencim të klubeve mbajti konferenë për shtyp: Ja se çfarë u tha