Agjenti i yllit të skuadrës londineze Chelsea Diego Costa, Jorge Mendes, mësohet se gjatë javës së shkuar ka qenë në lindjen e largët për të arritur marrëveshje me klubin kinez Tianjin Quanjin.

Mësohet se paga e Costas do të jetë 25 milionë euro dhe do të luajë përkrahë lojtarëve si Alexandre Pato dhe Axel Witsel.

Mësohet se Chelsea nga ky transferim do të fitojë 76 milionë euro.

Sipas asaj që shkruhet Chelsea ka gjetur tashmë zëvendësimin dhe ai do të jetë Alvaro Morata i Real Madridit./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: Ilir Azemi bëhet me skuadër të re
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Bayern edhe zyrtarisht e kërkon yllin e Arsenalit