Një e arritur e madhe për mesfushorin spanjoll.

Njëri prej mesfushorëve më të mirë botëror në rolin e tij, Sergio Busquets, nuk e festoj në mënyrën më të mirë të mudnshme duelin e fundit ndaj Getafes në shtëpi, shkruan Korneri.net.

Busquets në Camp Noun ë barazimin përballë skuadrës madriliene regjistroi ndeshjen e tij numër 300 në La Liga për Barcelonën. 29-vjeçari e luan edicionin e 10 te blaugranët në skuadrën e parë ndërsa i ka fituar të gjitha trofetë që mund të fitohen, përfshirë edhe evropianin dhe botërorin me Spanjën. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here