300 kilometra rrugë nga Varshava deri në Krakovë përshkruan dje tifozët e “Milan Club Poloni” për të kontestuar vendimin e Donnarummës për mosrinovimin me klubin kuqezi.

211444446-a48fb470-69ae-4a3c-8706-3d123c4238f3

Gjatë ndeshjes Poloni U21 – Itali U21 këta tifozë shfaqën një banderole ku shkruhej “Dollarumma” si dhe hodhën dollarë fallce në portën e Donnarumma.

19149373_1411966052172806_7034822554668328002_n

Roman Sidorouiz, pjesëtar i grupit “Milan Club Poloni” ka folur për Radion Sportive rreth këtij organizimi duke deklaruar:

“Mund të prisnim për një ndeshje tjetër të Milanit në muajin e ardhshëm, por nuk e dinim në se Donnarumma do e luante një ndeshje tjetër me Milanin. Së bashku me antarët e grupit kemi lenë Varshavën për këtë protestë. Ndihemi të ofenduar, ai puthi fanellën e Milanit duke deklaruar se Milanin e ka në zemër, por më pas nuk rinovoi. Për të gjithë milanistët ky është një ofendim i madh.”

Artikulli paraprakRoma tërbohet në merkato, “poker” blerjesh në 1 javë
Artikulli tjetërNdihmoni Gashin me vota të luajë kundër Real Madridit