Një goditje të fuqishme po e bënë Milano ende pa përfunduar edicioni aktual.
Sipas të gjitha gjasave mesfushori fantastik nga Bregu i Fildishtë, Franck Kessié, autor i gjashtë golave sivjet, nga edicioni i ri do të vesh fanellën e rosonerëve, shkruan Korneri.net.
Agjenti i tij George Atangana tashmë është dakorduar me zyrtarët e rinjë të Milanos, Massimiliano Mirabelli dhe Marco Fassone, të cilët morën edhe përgjigjen pozitive nga vet futbollisti i cili do të paguhet nga 1.8 milionë euro në vit plus bonuse, kurse Atalanta do t’i merr nga shitja e tij 28 milionë euro (kesh), përcjell Korneri.net.
Roma ishte në avantazh për shërbimet e lojtarit 20-vjeçar, por Milan i befasoi me ofertë shumë më të mirë për të gjithë. /Korneri.net

Artikulli paraprakPlisat – Vetëvendosjes: Bashkimin Kombëtar e keni vetëm në letër…..
Artikulli tjetërMonaco mban distancën me PSG, e tash mendon për Juventusin