Arsenali shënoi fitore të rëndësishme ndaj Leicester City 1:0, për t’i mbajtur shpresat gjallë për një vend në Ligën e Kampionëve.
Togjinjtë fituan me mjaftë fat pasi një goditje të Nacho Monreal që do të shkonte në aut, e qëlloi në trup qendërmbrojtësin e mysafirëve Robert Huth, përfundoi në rrjetë.
Loja në përgjithësi nuk ishte aspak e mirë dhe vemdosi një epizodë që londinezët t’i fitojnë tri pikë. Auktalisht Arsenali ka 60 pikë, tri më pak se Manchester United.

Artikulli paraprakMascherano në histori të Barcelonës me golin e shënuar sepse…
Artikulli tjetërDortmundi në finale, eliminoi favoritin e madh Bayern Munchen