Në ndeshjen derbi Shkupi-Vardari, në kampionatin maqedonas, edhe njëherë në qiellin e kaltër u pa një “dron” që bartte flamurin e Shqipërisë së madhe.
Në këtë video shihet disa sekonda droni dhe flamuri, gjë të cilën maqedonasit e panë si provokim.
Në fund Vardari shënoi fitore me rezutat 0:2.

Artikulli paraprakAnalizë: Strategjia dhe koncepti i gabuar ishin faktorë që Krasniqi humbi meçin
Artikulli tjetërPioli refuzohet nga drejtuesit e Inter