Sevilla ka bërë zyrtare përmes fazës së klubit se ka arritur marrëveshje të re me lojtarin jashtëzakonisht të kërkua në Evropë e veçanarisht nga Atl.Madrid, Vitolo. Mesfushori 26-vjeçar ka nënshkruar gjatë ditës kontratë të re deri në qershor të vitit 2020, ndërsa tash klauzola e tij është më e lartë se 45 milionë euro, që automatikisht i bënë skuadrat të largohen.

 

 

 

Artikulli paraprakRio 2016: Voleyball, Italia në finale ndaj Brazilit
Artikulli tjetërShawcross dhe kurioziteti i tij!