Nëse nuk e keni ditur, Celtic në kampionatin skocez në këtë stinorka bilanc të hatshëm 23-1-0 në goladiferencë 65:16. Skuadra e Brandon Rodgers ka 27 pikë më shumë se skuadra e dytë dhe e tretë Aberdeen dhe Rangers, ndërsa është pa humbje në 29 ndeshje me radhë në garat vendore.

Vikendin që lam pas radhës për porcion e kishte St.Johnstone. skuadra solide e pesta në tabelë pësoi disfatë në shtëpi 2:5, ndërsa momenti kulmor i ndeshjes ishte goli i pestë të cilin e shënoi Moussa Dembele, lojtar i cili është në radarët e top skuadrave angleze, kurse në këtë duel shënoi hat-trick.

Po të ishin këta futbollistë të veshur në fanellat e Barcelonës nuk do vërehej dallimi i akcionit të cilin e bënë te goli i fundit. Pas 24 pasimeve të sakta, vjen një passim me thembër e më pas vjen goli të cilin duhet ta shikoni dhe të bindeni për atë që e tham deri tash.

Artikulli paraprakBayern e rrit ofertën për anglezin e ri
Artikulli tjetërEdhe një i pakënaqur te Real Madrid! Ultimatumi i radhës për Zidane….