Tifozi i Liverpool dhe youtuberi i famshëm anglez Simon Wilson vendosi këtë javë në një aventurë të guximshme me qëllimin fisnik për të transportuar tifozët e Reds që nuk mund të përballojnë një udhëtim në Paris për finalen e Ligës së Kampionëve. Ai bleu autobusin më të lirë në vend dhe çoi 50 tifozë në Francë për vetëm një funte.

“Bleva autobusin më të lirë në Mbretërinë e Bashkuar që mund të gjeja. Kërkova në google “autobusë të lirë” dhe më doli ky. Ne i vendosëm ngjitëse që, për krahasim, kushtojnë më shumë se vetë autobusi,” tha Wilson, i cili qartësisht nuk llogaritet në faktin se cilësia e automjetit të blerë do të jetë në përputhje me çmimin, përcjell Korneri.net

Kondicioneri nuk funksionon, dritaret nuk hapen dhe eko-testi nuk funksionon

Problemet filluan menjëherë pas nisjes. Pesëdhjetë tifozë u mblodhën para Anfield dhe u nisën së bashku, por tashmë gjatë rrugës për në Qendrën e Trajnimit Melwood, pesë kilometra larg, ku ata kishin planifikuar të ndalonin, u bë e qartë se rruga do të ishte ferr sepse klima nuk funksiononte dhe dritaret nuk hapeshin..

Mbi të gjitha, ata nuk morën një konfirmim nga kompania e sigurimeve se u lejuan të merrnin një autobus 22-vjeçar për në Francë, ndaj u ndalën për një turne në Melwood dhe prisnin lajmet. Doli se autobusi nuk plotësonte standardet mjedisore pariziane.

Plani B

“Isha i shqetësuar për njerëzit që kishin bileta dhe ishin shumë të emocionuar. Opsioni për të mos shkuar në Paris nuk ekzistonte. Vendosa të shkoja në Planin B, thirra disa njerëz dhe arritëm të siguronim një autobus tjetër, i cili plotësonte kriteret.” tha Wilson, siç raporton Mirror.

Por për shkak të gjithë kësaj, ata u vonuan shumë në nisjen e tyre dhe u vonuan për në tragetin në Dover, i cili i çoi në bregdetin francez. “Unë thirra kompaninë e transportit dhe ata na thanë se dikush kishte anuluar tragetin tjetër, kështu që ne e rezervuam atë. Ju nuk mund ta paramendoni këtë,” tha Wilson.

Fat i mirë, ata  mbërritën në orën 4 të mëngjesit

Ata më në fund mbërritën në një hotel në një pjesë të largët të Francës në orën 4 të mëngjesit, mjaft përpara finales që klubi i tyre do të luajë sonte kundër Real Madridit nga ora 21:00. Udhëtimi u zvarrit dhe Wilson-it i  kushtoi shumë më tepër se sa pritej, por ai përsëri u ngarkoi pasagjerëve vetëm një paund dhe nuk u pendua për asgjë.

“Pas kësaj do të më duhet të deklaroj falimentimin, por e gjithë merita për të gjithë në autobus. Kapiteni po fundoset me varkën, kështu që as unë nuk u largova nga ky autobus, megjithëse do të kisha preferuar të kisha ardhur i pari”, tha youtuberi. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here