Në pesë duelet e fundit në mes Roger Federer dhe Andy Murray, fitore ka shënuar tenisti i madh zvicëran, dhe si duket nga mërzija e madhe që po përjeton britaniku Murray, në shërbimin e fundit të ndeshjes humanitare në Zürich e organizuar për të mbledh para për fëmijët e Afrikës, bëri një gjes shumë interesant me ç’rast i bëri të gjithë të qeshnin, kënaqen, por njëkohësisht edhe të duartrokasin gjatë.

Në fakt, Murray ia dha reketin e tij dëmijut që mbledh topa duke i thënë atij që të shërbej në poenin e fundit, dhe këtë e bëri djaloshi i ri edhe pse jo saktë pasi të dy shërbimet e tij nuk shkuan ku duhen.

Gjithsesi, në fund Federer fitoi me rezultat 2:0 në sete 6:3/7:6.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here