Ballina Tenis Nishikori mposhti Nadalin në garë për medalje

Nishikori mposhti Nadalin në garë për medalje

Kei Nishikori e ka fituar medaljen e bronztë në Lojërat Olimpike në Rio pas fitores 2-1 në sete, 6:2, 6:7, 6:3 ndaj spanjollit të famshëm Rafael Nadal.

Ka mundur japonezi te medalja e tij e parë Olimpike edhe më lehtë, por në setin e dytë e lëshoi epërsinë e pamundur 5-2, pas dy break që i mori më herët.

Në tie-break humbi 7-1, dhe u mendua që Nadal tashmë do të kthehet fuqishëm në lojë, por sërish ra nga niveli i tij i lartë. Nadal më herët e kishte fituar medaljen e artë në Rio, për në garat në çifte së bashku me Marco Lopez.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here