Barcelona 10 09 2016 Deportes Luis Enrique con gesto preocupado en la banda durante el partido de liga entre el FC Barcelona y el Alaves Fotografia de Jordi Cotrina

Shumë trajnerë, sapo ka mbaruar sezoni, ose janë shkarkuar, ose janë dorëhequr, duke mos vazhduar kontratat me klubet përkatëse. E përditshmja spanjolle “Marca” ka pasqyruar 20 trajnerët më të mirë që momentalisht nuk po drejtojnë një skuadër ose nuk kanë një marrëveshje për të drejtuar një të tillë. Duke filluar nga Luis Enrique, Thomas Tuchel dhe Laurent Blanc e për të përfunduar tek i mirënjohuri Lucescu, janë vetëm disa prej trajnerëve të mëdhenj të cilët ende janë në kërkim të një skuadre. Ja 20 trajnerët pa ekip:

Luis Enrique – Skuadra e fundit Barcelona
Thomas Tuchel – Skuadra e fundit Dortmund
Laurent Blanc – Skuadra e fundit PSG
Javi Gracia – Skuadra e fundit Rubin Kazan
Frank de Bouer – Skuadra e fundit Inter
Paolo Sousa – Skuadra e fundit Fiorentina
Sam Allardyce – Skuadra e fundit Crystal Palace
Aitor Karanka – Skuadra e fundit Middlesbrough
David Moyes – Skuadra e fundit Sunderland
Fernando Hierro – Skuadra e fundit Oviedo
Walter Mazzarri – Skuadra e fundit Watford
Puel – Skuadra e fundit Southampton
Juande Ramos – Skuadra e fundit Malaga
Abelardo – Skuadra e fundit Sporting Gijon
Pulo Bento – Skuadra e fundit Olympiacos
Victor Sanchez – Skuadra e fundit Betis
Alen Pardew – Skuadra e fundit Crystal Palace
Rubi – Skuadra e fundit Gijon
Bernd Schuster – Skuadra e fundit Malaga
Mircea Lucescu – Skuadra e fundit Zenit

Artikulli paraprakKur futbolli mbetet në duart e një intriganti!
Artikulli tjetër“Gianluca Di Marzio” zbulon listën e futbollistëve që do të largohen nga Juventus