Inter e ka fituar përballjen e sontme ndaj Veronës, të cilën e mposhti me rezultat 1:2, duke vazhduar serinë e rezultateve fantastike.

Valero dhe Perisic shënuan për fitoren e Interit, kurse golin e vetëm për Veronën e shënoi Pazzini.

Pas kësaj fitoreje, Inter mbanë pozitën e dytë në renditjen tabelare me 29 pikë, dy më pak se lideri Napoli./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: Gjiganti kosovar emëron trajnerin e ri
Artikulli tjetër100 gola në Seria A, cili sulmues ka arritur i pari?