Një nga transferimet më të mençura viteve të fundit nga Arsenal, padyshim që është mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi.

Mustafi dje shënoi golin e parë në fitoren 2:1 të Arsenalit ndaj Hull City dhe pikërisht dje prezenca e reprezentuesit gjerman ishte e 21-ta që Arsenal nuk pëson humbje, e 17-ta ndeshje në Premier League.

Artikulli paraprakFerizaj dhe Elbasan Gashi ndajnë rrugët
Artikulli tjetërMaxi Lopez afër largimit, ja kush e pason atë te Torino