compete in the Women's Diving Synchronised 10m Platform Final on Day 4 of the Rio 2016 Olympic Games at Maria Lenk Aquatics Centre on August 9, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.

Gjithçka ishte normale, në fakt deri në momentin kur u ndryshua ngjyra e bazenit Maria Lenk Aquatic për një arsye, nga e pastër Kristal në të gjelbër!

Kërcyesve në këtë ujë nuk do ta kishin pasur asnjëherë të njëjtë, por organizatorët e garës ka thënë se nuk ka asnjë rrezik për shëndetin e sportistëve.

Por, në pyetjen pse është ndryshuar ngjyra e ujit, organizatoratë thanë që nuk dinë asgjë.

Disa thanë se në bazen ka pak klor, që i ka mundësuar algave ta bëjnë punën e tyre dhe ta ngjyrosin bazenin në të gjelbër. Organizatorët kanë premtuar se do ta gjejnë shkaktarin.

Duhet thënë se këto Lojëra Olimpike në Brazil nuk po kalojnë si duhet sepse ka shumë gjëra që nuk shkojnë si duhet më shumë sporte, e më të flasim për gjërat që ndodhin jashtë.

Artikulli paraprakEkskluzive: Goditja nr.4 për Trepçën
Artikulli tjetërAC Milan – Adnan Januzaj: Konfirmohet e vërteta…