Barcelona nuk heq dorë nga talenti i Borussia Dortmund, Ousmane Dembele.

20-vjeçari i cili po fascionon me lojërat e tij, golat dhe assitimet, ka shtyrë në maksimum klubin e madh spanjoll që të shkoj deri në fund (all-in) për francezin duke ofruar për të 150 milionë euro plus bonuse, që është rekord tjetër në futbollin botëror pas atij të Neymar, shkruan Korneri.net.

Kjo ofertë sipas mediave gjermane nuk ka asnjë gjasë të refuzohet nga Dortmundi sepse kurrë më nuk mund të fitoj kaq shumë para nga shitja e një futbollisti, sepse lehtë mund të ndodh ndonjë lendim apo formë jo e mirë e lojtarit gjatë këtij edicioni, dhe më askush nuk mund të hudh kaq shumë para për të, derisa Barcelona në panikë të transferimeve po ofron kaq shumë para. /Korneri.net

Artikulli paraprakMarotta i paralajmëron anglezët për mbrojtësin Van Dijk!
Artikulli tjetërMan City përgatitë ofanzivën e fundit për kilianin e famshëm