Të martën dhe të mërkurën (më 9 e 10 gusht) në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, duke filluar në orën 10:30, do të mbahet grumbullimi i radhës i Përfaqësueses së Kosovës për grupmoshën 19-vjeç. Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe, Ramiz Krasniqi, me bashkëpunëtorët e tij në këtë kamp do të ketë në dispozicion një numër të madh futbollistësh, duke përshirë këtu edhe disa prej talenteve që aktivitetin e tyre e ushtrojnë jashtë vendit.

Lista e lojtarëve të ftuar në këtë grumbullim

Ardit Miftari

Vullnet Zhushi

Ardit Nika

Flamur Gashi

Bleon Berisha

Rron Statovci

Milot Kamberi

Agon Xhaka

Landrit Rama

Florent Hasani

Drin Lladrovci

Gentian Selimi

Petar Prekpalaj

Flakron Hasani

Ibrahim Gavazaj

Edon Mavraj

Adonis Shala

Donat Hasani

Atdhe Grajçevci

Granit Jashari

Arbër Hoxhaj

Arbër Qoraj

Adi Muqolli

Blend Baftiu

Jetmir Topalli

Lumbardh Dellova

Fatlum Lleshi

Met Millaku

Rron Gashi

Nga jashtë

Trim Gjana

Betim Dalipi

Gentian Lipaj

Laurit Kelmendi

Dominik Isufi

Rilind Ravnobaja

Argjend Sokoli

Agonis Jashari

Çlirim Ademi

Denis Asllani

Krenar Emini

Gani Gërxhaliu

Albion Krasniqi

Florian Barben

Dalimat Koqani

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here