Vitesse është fitues e këtij ediconi në Kupën e Holandës, pasi sontme mposhti Az Alkmarin me rezultat të pastër 2:0, në një ndeshje të hapur dhe me shumë raste për shënim.

Në këtë ndeshje i plotë ishte Milot Rashica, i cili si gjithmonë ishte një nga më të mirët bë fushën e lojës.

Duhet theksuar se ky trofe i Kupës së Holandës për Vitesse erdhi pas 125 viteve.

Artikulli paraprakStatistikat e javës së 28-të, në Vala Superligë
Artikulli tjetërNjë rekord i Napolit në qytetin e Milanos pas plot 84 vjetësh!!!