Skuadra italiane e Milanin vazhdon ta kërkojë një vend për në garat evropiane pas fitores ndaj Genos në fundjavën e kaluar dhe më meritori për tre pikët e asaj ndeshje është kiliani, Mati Fernandez, i cili e shënoi golin e vetëm të ndeshjes.

Në fakt, janë 12 futbollistë të “rossoner” që kanë shënuar nga një gol këtë edicon, mirëpo ai i Fernandez është ishte i veçantë jo vetëm që solli tre pikët e reja, por që goli i parë në histori të Milanit që shënohet nga një futbollist me nacionalitet kilian.

Kujtojmë që Mati Fetnandez erdhi te Milani nga Fiorentina, por akoma nuk ka gjetur formën e duhur pas lëndimit që kishte pasur.

Artikulli paraprakAktivitetet që mund të ndiqen sot nga mediat para ndeshjes Kosovë – Islandë
Artikulli tjetërItalia – Shqipëria: 1.000 herë Buffon….