LONDON, ENGLAND - MARCH 02 : Olivier Giroud and Mesut Ozil of Arsenal during the Barclays Premier League match between Arsenal and Swansea City at the Emirates Stadium on March 02, 2016 in London, England. (Photo by Catherine Ivill - AMA/Getty Images)

Arsene Wenger e ka konfirmuar se do të luajë pa Mesut Ozil, Laurent Koscielny dhe Olivier Giroud në ndeshjen e parë dhe hapëse në Premier League kundër Liverpool.

Koscielny dhe Giroud të dy luajtën në finalen e Kampionatit Evropian, por e humbën nga Portugalia, kurse Ozil u eliminua me Gjermaninë në gjysmëfinale, andaj pushimet e tyre kanë qenë më të gjata.

Aaron Ramsey dhe Alexis Sanchez të dy kanë udhëruar ne Skandinavi për ndeshje miqësore, ndfërsa do të jenë të gatshëm për ndeshjen kundër Man.City të dielen.

Megjithatë,  Wenger e ka konfirmuar lajmin se kjo trio, nuk do të luajnë kundër Liverpool sepse kjo ndeshja ka ardh shumë herët për ta.

 

 

 

Artikulli paraprakZyrtare: Empoli transferojë shqiptarin tjetër në Serie A
Artikulli tjetërShako “mbytet” në Dhërmi… por më parë lë një porosi për fansat