26 gjuajtje, 9 në drejtim të portës, shumë raste dhe qtë fantastike, por Milan nuk shkoi më shumë se 0-0 ndaj Newcastle United në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Champions League.

Milan dulej se e kishte harruar disfatën në derbi dhe luajti larg më mirë se anglezët të cilët patën vetëm një gjuajtje në portë dhe atë në minutën e 95.

Barazimi ishte si një vjedhje e një pike nga Newcastle, por problemet e trajnerit Pioli, do të jenë më evidente nga nesër, sepse Lofrus Cheek dhe Mike Maignan, u lëbduan dhe dolën nga loja. /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Milan-Newcastle
Artikulli tjetërFitore me përmbysje e City-t, Barcelona “uragan” ndaj Antwerpit, portieri i Lazios shënon me kokë